Ментальна карта на допомогу семикласнику
- 11.02.2019
- Без комментариев
Ментальна карта? Що це? Для чого?
Виявляється,що це зручний інструмент для відображення процесу мислення і структуризації інформації у візуальній формі.Її можна використовувати щоб:
- «стенографувати» ті думки і ідеї, які проносяться в голові, коли ви роздумуєте над яким-небудь завданням,
- дозволяють оформити інформацію так, що мозок легко її сприйме, бо вона записана «мовою мозку»;
- допомагає сприйняти яку-небудь інформацію .
Тоні Бьюзен (Tony Buzan), автор техніки ментальних карт, пропонує нам перестати боротися з собою і почати допомагати своєму мисленню. Для цього потрібно тільки виявити незаперечний зв’язок між ефективним мисленням і пам’яттю.
Вимоги до ментальних карт:
1. Замість лінійного запису використовувати радіальну. Це означає, що головна тема, на якій буде сфокусовано нашу увагу, поміщається в центрі листа. Тобто дійсно у фокусі уваги.
2. Записувати не все підряд, а тільки ключові слова. Як ключові слова вибираються найбільш характерні, яскраві, такі, що запам’ятовуються, «говорять» слова.
3. Ключові слова поміщаються на різноколірних гілках, що розходяться від центральної теми. Зв’язки (вітки) повинні бути швидше асоціативними, чим ієрархічними. Асоціації, які, як відомо, дуже сприяють запам’ятовуванню.
Нижче подаеться ментальна карта за темою:»Розкладання многочленів на множники». Піктограма «скрепка»- містить приклади. Натискай на ці піктограми, та проаналізуй свої помилки.
Добавить комментарий