Як звучить число Пі?

Математиками вивчено послідовність цифр знаменитого числа Пі, і з’ясовано, що всі цифри в цьому числі зустрічаються з однаковою частотою. Це число заворожує своєю непокорою. Йому вдавалося протягом тисячоліть тримати в полоні думки і почуття не тільки математиків і астрономів, але й філософів та художників. Зацікавило число Пі і композиторів. Наприкінці березня 2011 року американський музикант Майкл Блейк перетворив число Пі на мелодію. Для цього він взяв 31 цифру після коми, зіставив кожній цифрі -по ноті (так як нот 7, а 10 цифр, то йому довелося «забратися» в сусідню октаву). Використовуючи квінтове коло, він пронумерував відповідні акорди. Потім, використовуючи отримані дані, аранжував мелодію в темпі 157 ударів в хвилину (тобто 314, поділена на два).Ось таким способом автор цієї музики вирішив запам’ятати десяткові знаки числа Пі, бо запам’ятати музику значно простіше, ніж величезний набір чисел. І хоча мелодія теоретично може звучати вічно, Блейк обмежився кількома десятками знаками.

Чи відомо вам, що це число щорічно відзначає два свята на території Америки? Перше припадає на 14 березня, так як це 03.14, а другий раз на 22 липня — 22.07. Чому липень? А ви розділіть число на цифру місяця і одержите число Пі.

Встановлено новий рекорд за підрахунками знаків числа Пі — фундаментальна математична константа була розрахована з точністю до 10 трильйонів (1012) знаків після коми. Рекордні обчислення провели американець Олександр Йі і японець Шигеру Кондо. Попередній рекорд за підрахунками знаків Пі після коми — 5 трильйонів — також належить їм. Для роботи використовувався спеціально створений для обчислення фундаментальної константи комп’ютер, який працював 371 день. Десятитрилльйонна цифра числа Пі дорівнює п’яти. На практиці знати таку кількість цифр числа не потрібно. Так, наприклад, 39 знаків числа Пі достатньо для того, щоб обчислити довжину кола з діаметром, рівним діаметру Всесвіту, з похибкою менше діаметра одного атома водню. Разом з тим, з цифрами числа Пі пов’язана велика кількість теоретичних питань, для яких подібного роду дослідження — фактично експериментальна перевірка гіпотез.
Більше читайте тут: http://tsn.ua/nauka_it/chislo-pi-virahuvali-z-tochnistyu-do-10-trilyoniv-znakiv.html

1 Комментарий

  • Ольга:

    Поєднання математики і музики завжди викликає інтерес.
    Вашим учням пощастило з учителем.

Добавить комментарий